RSS
czwartek, 25 marca 2010
ogloszenie/pytanie
witajcie/ahoj!
 
mam na imię Kasia i studiuję sobie w Polsce. ponieważ jednak od pół roku moim chłopakiem jest Czech z Pragi to bardzo zależy mi na znalezieniu wakacyjnej pracy w tym mieście, żeby móc spędzić lato z nim, poznać Pragę, nauczyć się czeskiego... niestety, nie widzę dla siebie perspektyw. nie znam jeszcze języka (za to płynnie mówię po angielsku i podstawowo po hiszpańsku), mam ukończone liceum plastyczne a obecnie jestem na piątym roku filozofii i socjologii na uniwersytecie w Toruniu. moje doświadczenie to jak na razie przeprowadzanie ankiet oraz praca kelnerki. z wdzięcznością powitam wszelkie rady lub nawet propozycje pracy na wakacje. pozdrawiam serdecznie!
laura.palmer1@wp.pl
10:18, polacywpradze
Link Komentarze (1) »
Vystava del cizincu

Szanowni Państwo, proszę uprzejmie o rozreklamowanie akcji Multikulturniho centra v Praze - może jest w Pradze jakicś polski artysta, który mógłby wystawić swoje dzieła. Pozdrawiam

***********

Dobrý den,
 
Jmenuju se Alina Z. a jsem z Multikulturního centra v Praze. Organizujeme výstavu pro cizince “Můj domov” a chtěli bychom, aby  té výstavě se zúčastnili představitelé  polské diaspory v Praze: maliři, kresliři, sochaři, fotografy a tak dále. Výstava se uskuteční v září 2010.
V příloze nalezněte pozvánku a tiskovu zprávu k výstavě.
 
Těšíme se na Vaši spolupráci a snažim se co nejrychleji odpovědět na Vaše dotazy.
 
S pozdravem,

10:13, polacywpradze
Link Dodaj komentarz »
Zaproszenie na Sejmik Gminny Polonii Praskiej

Szanowni Państwo 

Stowarzyszenie Klub Polski w Pradze serdecznie zaprasza wszystkich swoich członków oraz sympatyków na najbliższe akcje: 

****** 

W czwartek 25 marca o godzinie 17.00 w Domu Mniejszości Narodowych w Pradze 2, ul. Vocelova 3  (w pobliżu stacji metra I.P. Pavlova) odbędzie się

Sejmik Gminny Polonii Praskiej

 

Na Sejmiku odbędą się wybory Pełnomocnika do Rady Przedstawicieli Kongresu Polaków oraz jego zastępcy. 

Prosimy Polaków zamieszkałych w okręgu praskim o liczne przybycie !! 

Po Sejmiku odbędzie się zebranie sprawozdawcze Klubu Polskiego w Pradze. 

****** 

W kwietniu zapraszamy na Dzień Polski organizowany przez Klub Polski wspólnie ze Szkolnym Punktem Konsultacyjnym im. Królowej Jadwigi przy Ambasadzie RP w Pradze. Impreza pod nazwą

„Podróż po Polsce”

 

odbędzie się  w środę 28 kwietnia w Domu Mniejszości Narodowych o godzinie 16.30. 

W programie obejrzymy występ młodzieży szkolnej oraz wspomnimy największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. 

****** 

Ponieważ  mamy nadzieję, że członkowie Klubu Polskiego przybędą licznie w środę .28.4. na anonsowany powyżej Dzień Polski, tradycyjne czwartkowe spotkanie 29.4. będzie miało już tylko charakter kameralny - chętni będą mogli obejrzeć film o Chopinie w reżyserii Jerzego Antczaka p.t. „Pragnienie miłości” (w pomieszczeniach Klubu na drugim piętrze DNM). 

****** 

Niestety, zapowiadane na wieczór 29.4. spotkanie autorskie pisarza polskiego pana Zbigniewa Święcha w Instytucie Polskim nie odbędzie się z powodu nagłej ciężkiej choroby autora.  Wszystkich zainteresowanych spotkaniem przepraszamy a panu Zbigniewowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i jeszcze wielu ciekawych publikacji. 

****** 
 

Równocześnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu, aby te najważniejsze dla wielu, pełne powagi, ale i radości  święta były dla wszystkich szczęśliwe, przeżyte w zdrowiu w gronie rodziny i przyjaciół  - Wesołego Alleluja! 

10:10, polacywpradze
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Vila Baltika - ponowne otwarcie
Witamy,
zapewne znacie Panstwo restauracje Vila Baltika, obecnie zmienili sie management i chcemy wiecej wyjsc do Polakow w Pradze, poniewaz oferujemy glownie polskie jedzenie najlepszej jakosci, z produktow sprowadzanych z Polski i przygotowywanych na miejscu.
Prosze o informacje, czy jest szansa rozpowiedzenia o nas :) jestesmy czynni od 7.3 do 22, czasem dluzej. Oferujemy sniadania, obiady oraz kolacje, i drinki.
Jestesmy obecni na facebook, ale chcemy dotrzec do wiekszej rzeszy rodakow, prosze o sugestie :)
Z powazaniem,
Hubert&Kasia.
Vila Baltika
14:15, polacywpradze
Link Komentarze (2) »
malenka prosba z centrum Polski

Witam,


mam jedną maleńką prośbę translatorską. Jestem studentką filologii polskiej. Piszę pracę dotyczącą Hrabala (tam, w Pradze, na pewno o nim wciąż głośno). Niestety nie znam czeskiego, jednak moja ciekawość nie daje mi spokoju w związku z tłumaczeniem jednego tytułu. W oryginale brzmi on: Krasosmutneni, a na polski przetłumaczono to jako Taka piękna żałoba. Mam jednak obawy, że ten tytuł jest przymiotnikiem określającym głównych bohaterów... co by zgadzało się z moimi dociekaniami semantycznymi. Czy dobrze wiedzie mnie moja intuicja? ;-)


--
Pozdrawiam z samego centrum Polski,
Sylwia

14:14, polacywpradze
Link Dodaj komentarz »